2013/2014

Dnia29 maja dzieci z grupy "O" zaprosiły rodziców do GOK-U, aby uczcić ich święto. Dzieci zaprezenowały inscenizację pt. "Calineczka" i obdarowały kochanych rodziców upominkami. które samodzielnie wykonały.

31 maja obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji na dzieci czekały różne niespodzianki: malowanie buziek, ozdabianie kręcących bączków, poczęstunek. Dzieci brały również udział w maratonie grupy "O". Zwycięzcą maratonu został Wiktor Cerski, natomiast pierwszą dziewczynką była Marysia Lemańska.Gratulacje!.
Tego dnia dzieci brały również udział w zabawach sportowych na terenie GOK-U. Wszystkie dzieci wesoło spędziły ten dzień.

10 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do muzeum w Grudziądzu. Zwiedziliśmy w nim wystawę poświęconą naszemu miastu. Następnie poszliśmy podziwiać piękne błonia nadwiślańskie ze smukłymi spichrzami, Bramą Wodną, Flisakiem na brzegu Wisły. Mimo słonecznej i bardzo gorącej pogody dotarliśmy na Górę Zamkową, aby podziwiać panoramę miasta. Na Starym Rynku urzekły nas piękne kamienice. Na koniec zjedliśmy smaczne lody.

17 czerwca pojechaliśmy na ranczo nad Jeziorem Rudnickim.Czekały na nas różnorodne atrakcje: zwiedzanie mini zoo, parku dinozaurów, miasteczka Flinstonów, oceanarium.W kopalni złota dzieci samodzielnie szukały drogocennego kruszca. Odbyła się również przejażdżka bryczką. Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały przedstawienie o życiu osadników z dawnej epoki z efektownymi popisami jazdy konnej i pojedynków na rewolwery.Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele wrazeń i emocji.

[pobierz] 0.1 MB czerwiec-2014

[pobierz] 0.1 MB tygodniowy-plan-godzin-2013
[pobierz] 0.1 MB ramowy-rozklad-dnia

Długa, bezśnieżna zima sprawiła że pojechaliśmy do Hoplandu. Tam czekały na nas niesamowite atrakcje, spójrzcie...

W styczniu gościliśmy w naszej grupie Babcie i Dziadków, dla których przygotowaliśmy wiersze, tańce, piosenki, ręcznie wykonane upominki i ciekawe zabawy.

"Jabłka, co czerwienią lśnią

do domu zaniosę,

I sałatkę zrobię z nich,

spróbuj - bardzo proszę..."

Tak śpiewały dzieci, zanim rozpoczęły pracę - wykonanie sałatki owocowej. Wszystkie dzieci pracowały chętnie, dbając o porządek przy swoim miejscu pracy.

Efekt był "palce lizać". Dzieci przekonały się, że samodzielnie mogą przyrządzić pyszną, zdrową sałatkę owocową.

Dziękujemy Rodzicom za przyniesione produkty do sałatki.

19 września dzieci z grupy"0" wystąpiły w Gminnym Ośrodku Kultury na uroczystej Sesji Rady Gminy z przedstawieniem "Jesień". 17 października zaprezentowały się kolegom z klas I - III SP.Przedstawienie bardzo się podobało i dzieci otrzymały gromkie brawa. Dziękujemy!

Dzień 16 października 2013r. był dla dzieci z "0" nie tylko Dniem Patrona. Tego dnia dzieci zostały pasowane przez p. dyrektora na "zerówkowicza". Zanim jednak to nastąpiło dzieci wykonały kilka zadań, między innymi:

• zawarły kontrakt grupowy
  • rozwiązywały zagadki tematyczne
  • dokleiły promyki słoneczku i rysunki swoich dłoni tworząc piękny plakat naszej grupy.

Na wszystkie dzieci czekał słodki poczestunek, który został przygotowany przez rodziców. Dziękujemy!

Więcej zdjeć w galerii

W piątek (18 października)przyrządzaliśmy jogurtowe placki z dyni i jabłka, ponieważ wiemy, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie warzyw i owoców. Są one ważnym źródłem witamin.

Każdy miał zadanie do wykonania. Sami nakrywaliśmy do stołu, mieszaliśmy produkty, tarliśmy dynię. Było pyszne.

Spróbuj sam:

1 jogurt naturalny, 1 jajko, 20 dag dyni (potrzeć na tarce o dużych oczkach), 1,5 szklanki mąki, 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia, szczypta soli, cukier wg uznania.

Można dodać potarte jabłko lub banana. Wszystko wymieszać i smażyć. Smacznego!

Zdjęcia w galerii