Akcje charytatywne

" Kromka chleba dla sąsiada"

We wtorek 19 września wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas brali udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności pt." Kromka chleba dla sąsiada". Całość kampanii skupiła się na osobach potrzebujących, samotnych i co istotne – starszych. Na terenie sklepu Biedronka, wolontariusze z naszej szkoły zaangażowani w tę akcję, zbierając podstawowe artykuły spożywcze, które trafią do niezamożnych seniorów. Bardzo ważną częścią akcji będzie wspólne dzielenie się chlebem zaplanowane na niedzielę 24 września przez Caritas Polska.

więcej zdjęć

wrzesień 2017                                                                                                 Wioletta Wardowska

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w nasze szkole loteria fantowa, z której dochód przeznaczono na rzecz WWF - organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz zagrożonych gatunków.

WOŚP

Kolejny raz przyłączyliśmy się do gry w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz dla seniorów. W niedzielę od samego rana kwestowało 30 naszych wolontariuszy. Reprezentanci naszej szkoły – solistka Wiktoria Siwiec oraz zespół wokalny KWINTET INACZEJ śpiewali podczas orkiestrowych imprez w ZSO Nr 3 (Strzemięcin) oraz w ZSO Nr 5 (Lotnisko). Zbieraliśmy pieniądze także w szkole podczas tygodnia poprzedzającego 25 Finał WOŚP – udało nam się zebrać 464,68zł! Do akcji włączyła się również ekipa pracująca przy budowie hali sportowej. Lubimy i umiemy pomagać! Wszystkim za wielkie serca ogromnie dziękujemy!!!

Szlachetna paczka

10-11 grudnia Weekend Cudów, czyli Finał XVI edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji charytatywnej po raz pierwszy.

Otrzymaliśmy pod opiekę rodzinę wielodzietną z Grudziądza, której udało się pomóc dzięki wsparciu i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej - rodziców, uczniów i wszystkich pracowników. Spotkaniu z rodziną i osobiste dostarczenie 18 paczek towarzyszyło wzruszenie i przekonanie, że warto pomagać

Zbieramy nakrętki w ramach akcji "Odkręć się dla Mateusza" - pakowanie i przygotowanie do pierwszego transportu

grudzień 2016

W dniach 28-30 listopada odbyła się w naszej szkole świąteczna zbiórka żywności. W ten sposób włączyliśmy się do gminnej akcji Banku Żywności. Wszystkim darczyńcom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

listopad 2016r.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przez cały listopad uczniowie naszej szkoły zbierali karmę oraz koce i ręczniki dla zwierząt przebywających w Ośrodku Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy

listopad 2016

Zbiórka dla zwierząt w Węgrowie

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się do świątecznej zbiórki żywności. Akcja ta odbyła się w dniach 28 - 30 listopada, a kierowała nią p. Wioletta Wardowska. Uczniowie, którzy zajęli się zbiórką żywności to: Ilona Mikołajczak, Maria Mikołajczak, Katarzyna Kusowskaa, Aleksandra Korgol, Angelika Grochocka, Damian Kostrubała, Przemysław Cerski.

Dzięki tej akcji wiele rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej będzie mogło poczuć radość świąt.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Więcej zdjęć tutaj

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła podobnie jak w latach poprzednich brała udział w akcji zbierania korków i płyt CD. Celem akcji była pomoc Damianowi - podopiecznemu fundacji "Zdążyc z pomocą". Damian cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Razem zebraliśmy 790 kg nakrętek i 28 kg płyt. Rekordzistami w zbieraniu nakrętek i płyt zostali:

W szkole podstawowej - Konrad Romaniuk z klasy IV

W gimnazjum - Patryk Jankowski z klasy II

Akcją kierowała p. Anita Wiśniewska.

W dniach 28 -29 listopada 2013r. odbyła się w naszej szkole świąteczna zbiórka żywności dla najuboższych rodzin. Wolontariuszki z klasy I gimnazjum zebrały produkty, które zostały przekazane do Banku Żywności w Gminie Grudziądz. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.
Zbiórka została przeprowadzona pod kierunkiem pani Wioletty Wardowskiej.Więcej zdjęć w galerii.