Rok szkolny 2016/2017

W rozegranych na Stadionie Sportowym Olimpii Grudziądz Mistrzostwach Gminy Grudziądz w LA liczna reprezentacja naszego gimnazjum znów wywalczyła gro medali bo aż 25 ( 14 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych ). Multimedalistami zostali znów nasi dwaj znakomici sportowcy: Damian Korgol i Jakub Głowacki, którzy razem wywalczyli 12 medali dla naszej szkoły.
2) Damian Korgol - 6 medali: złoty w biegu na 100m, 300m i w sztafecie szwedzkiej, srebrny w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą oraz brązowy w skoku w dal
1) Jakub Głowacki - 6 medali: złoty w skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem i sztafecie szwedzkiej, srebrny w biegu na 100m
3) Weronika Stawicka - 3 medale: złoty w rzucie dyskiem, srebrny w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem
4) Kacper Wiśniewski - 2 medale: złoty w sztafecie szwedzkiej i brązowy w biegu na 300m
12) Andrzej Latopolski: brązowy w rzucie oszczepem

W Zespole Szkół w Rudzie odbył sie VI gminny turniej wiedzy sportowej.
Na eliminacjach powiatowych naszą szkołę reprezentować będą:
Ewelina Duda (3 miejsce) oraz Paweł Jurek, (4 miejsce)

Mistrzostwa Gminy Grudziądz w piłce koszykowej

Po wygraniu zawodów drużynowych w piłce nożnej, ręcznej i tenisie stołowym nasi gimnazjaliści wywalczyli też Mistrzostwo Gminy Grudziądz w piłce koszykowej. Zespół w składzie: Łukasz Kowalski (14 punktów), Jakub Głowacki(8), Damian Korgol(4), Filip Smeja(10), Artur Wydra(2), Łukasz Wiśniewski(4), Przemysław Kasprzewski, Jakub Maliszewski, Kacper Narewski i Piotr Zimmerman po pokonaniu G. Mokre 14:6 i G.Piaski 28:8 zajął I miejsce. Najwięcej punktów zdobył w turnieju Łukasz Kowalski. Startujące w turnieju dziewczęta uplasowały się na II miejscu po wysokiej przegranej z G.Piaski 2:28 i pokonaniu G.Mokre 5:4. Skład dziewcząt: Weronika Stawicka(3), Patrycja Markiewicz, Nikoletta Tadajewska, Nicoleta Salwowska, Joanna Kołodziejczyk, Klaudia Wiśniewska, Karolina Orzechowska(4), Wiktoria Szulc, Klaudia Kucharska i Weronika Chejnowska. Opiekun Sławomir Piłat

Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

W rozegranych na nowej hali sportowej w Rogóżnie zawodach powiatowych w tenisie stołowym drużynowym trzeci raz pod rząd Wicemistrzostwo Powiatu Grudziądz wywalczyły dziewczęta G.Ruda w składzie: Patrycja Markiewicz i Klaudia Wiśniewska. Startująca w zawodach drużyna chłopców w składzie : Łukasz Kowalski i Filip Smeja zajęła IV miejsce.

Mistrzostwa Gminy Grudziądz w drużynowym tenisie stołowym

W rozegranych w GOK Mały Rudnik Mistrzostwach Gminy Grudziądz w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych I miejsce wywalczyły dziewczęta w składzie: Maja Wielgus, Julita Majerowska i Alicja Świerczyńska. W rywalizacji chłopców nasz zespół w skladzie: Paweł Jurek i Hubert Czapran zająl II lokatę. Brawo za walkę dla naszych tenisistów.

Ruda najlepsza w LA

Bardzo dobry występ zanotowali nasi uczniowie na odbywających się w miniony piątek zawodach LA na hali sportowej Olimpii Grudziądz.W rozegranych 9 konkurencjach szkoła podstawowa zdobyła 6 medali a gimnazjum 11.
Prezentujemy medalistów szkoły podstawowej:
1.Hubert Czapran - I miejsce w biegu na 300m i drugie w biegu na 1000m
2.Alicja Świerczyńska - I miejsce w biegu na 300m
3.Wiktor Kurek - I miejsce w biegu na 60m
4.Maja Wielgus - II miejsce w skoku w dal
5.Oliwia Melkowska - III miejsce w biegu na 60m.
Medaliści z gimnazjum:
1.Jakub Głowacki - I miejsce w skoku w dal i w skoku wzwyż, II miejsce w biegu na 60m
2.Damian Korgol - I miejsce w biegu na 60m i na 300m
3.Nikoletta Tadajewska - II miejsce w biegu na 600m i III miejsce w skoku wzwyż
4.Filip Smeja - II miejsce w skoku wzwyż i III miejsce w skoku w dal
5.Artur Wydra - II miejsce w skoku w dal
6. Łukasz Kowalski - III miejsce w biegu na 1000m

Gimnazjum Ruda w podwójnej koronie

Na hali sportowej ZS w Mokrem rozegrano Mistrzostwa Gminy Grudziądz w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się gimnazjalistki z Rudy, które są niepokonane od kilku lat. Nasze szczypiornistki pokonały Gimnazjum Wałdowo Szlacheckie 3:2 i Gimnazjum.Mokre 12:1. Bramki zdobywały: Weronika Stawicka - 8, Nicoleta Salwowska - 4 i Nikoletta Tadajewska - 3. Pozostałe zawodniczki: Wiktoria Szulc, Martyna Kmiecik , Patrycja Markiewicz, Maria Pożoga, Wiktoria Frelek, Klaudia Wiśniewska, Julia Pożoga, Julita Majerowska, Klaudia Kucharska, Weronika Chejnowska, Emilia Mućka,
W rywalizacji chłopców po rocznej przerwie tytuł odzyskali nasi szczypiorniści, którzy zdominowali gminną gimnazjadę pokonując G. Wałdowo Szlacheckie 11:0 i G. Mokre 8:1. Bramki rzucali: Artur Wydra, Łukasz Kowalski i Damian Korgol - wszyscy po 6 oraz Kacper Wiśniewski. Pozostali zawodnicy zespołu: Piotr Zimmerman, Łukasz Wiśniewski, Przemysław Kasprzewski, Jakub Głowacki, Jakub Maliszewski, Kacper Narewski

Mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych

W Świeciu n/Osą odbyły się mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach wystartowała 11- osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Rudzie. Najlepsze miejsce osiągnął Wiktor Kurek,który przegrał walkę o medal brązowy po kapitalnej walce do ostatnich metrów "mając w nogach" wtorkowe zawody kolarskie i poniedziałkowe przełaje . V miejsce po udanym sprinterskim finiszu zajął Damian Korgol - obaj nasi uczniowie wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Bydgoszczy. Wyniki pozostałych uczniów: VII Nikoletta Tadajewska, VII Jakub Głowacki, X Hubert Czapran , XI Łukasz Kowalski. Jak podkreślił nasz wuefista wszyscy startujący uczniowie walczyli do ostatnich metrów, godnie reprezentując naszą szkołę. Gmina Grudziądz znów wygrała zdecydowanie klasyfikację drużynową gmin, gdzie nasi uczniowie mieli znów swój duży udział

Mistrzostwa powiatu w kolarstwie

W Ośrodku Wypoczynkowym "Delfin" nad Jeziorem Rudnickim na dosyć trudnej trasie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Kolarstwie MTB. W zawodach wystartowała 10 osobowa grupa uczniów ze szkoły podstawowej zdobywając 2 złote medale i 1 srebrny.
Wyniki:
klasy VI: 1. Hubert Czapran,
klasy V: 1. Wiktor Kurek, 2. Zuzanna Jabłońska,
klasy IV: 4. Przemysław Jabłoński, 6. Aleksander Kasprowicz.
W klasyfikacji drużynowej wygrała reprezentacja Gminy Grudziądz, gdzie do sukcesu walnie przyczynili się nasi kolarze. Uczniowie jak i nauczyciel wychowania fizycznego dziękują Panu Pawłowi Tokarzowi za przygotowanie do wyścigu kolarskiego

Gminne biegi przełajowe

W Mokrem odbyły się gminne biegi przelajowe szkół podstawowych i gimnazjalnych . Bardzo dobrze spisała się liczna reprezentacja naszej szkoły. Wszystkie medale w kategorii chłopców wywalczyli nasi uczniowie, ponadto awans do zawodow powiatowych wywalczył najmłodszy w historii szkoły biegacz zaledwie 8 letni Wiktor Cerski, kończąc zawody na IX pozycji.

Mistrzostwa gminy w kolarstwie

W Wałdowie Szlacheckim odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w kolarstwie, w którym uczestniczyła dość liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudzie zdobywając 6 medali: 2 złote i 4 brązowe. Pierwsze miejsca wywalczyli Hubert Czapran i Wiktor Kurek, trzecie miejsca Amelia Cerska, Marta Bóttcher, Bartłomiej Wąż, Stanisław Czapran. Za II miejsce szkoła otrzymała okazały puchar z rąk tegorocznego olimpijczyka z Brazylii, Pawła Sarneckiego, notabene mieszkańca Małego Rudnika. Wymienieni uczniowie będą reprezentować szkołę na zawodach powiatowych które odbędą się w najbliższy wtorek (27.09.16.) w Ośrodku Sportowym Delfin.

Bieg uliczny dla uczniów szkół gimnazjalnych

W Radzyniu Chełmińskim odbył się kolejny bieg uliczny dla uczniów szkół gimnazjalnych , w którym udział wzięło 7 uczniów naszego gimnazjum. Na V miejscu bieg ukończyła nasza biegaczka Nikoletta Tadajewska otrzymując nagrodę w postaci sprzętu sportowego. Na XII pozycji bieg ukończył Łukasz Kowalski, na XIII Jakub Głowacki. Pozostali uczniowie biorący udział w zawodach: Nicoleta Salwowska, Weronika Chejnowska, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Majerowski.