Sport w nasze szkole

Grad medali na gimnazjadzie La

Aż 18 medali ( 8 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych ) wywalczyli nasi gimnazjaliści na odbytych na Stadionie Olimpii Grudziądz zawodach LA o Mistrzostwo Gminy Grudziądz.
Nasi złoci medaliści:
Damian Korgol w biegu na 100 m i 300 m
Angelika Grochocka w biegu na 800 m
Łukasz Kowalski w biegu na 1500 m
Jakub Głowacki w skoku w dal
Weronika Stawicka w rzucie dyskiem
sztafeta dziewcząt w składzie: Nikoletta Tadajewska, Nicoleta Salwowska, Wiktoria Ferszka i Agata Karaszewska oraz sztafeta chłopców w składzie: Jakub Głowacki, Adrian Rantflejsz, Mateusz Kusowski i Damian Korgol
Nasi srebrni medaliści:
Filip Smeja w skoku w dal
Aleksandra Korgol i Mateusz Kusowski w rzucie oszczepem, Klaudia Wiśniewska w rzucie dyskiem
Nasi brązowi medaliści:
Nikoletta Tadajewska w rzucie oszczepem
Agata Karaszewska w biegu na 100 m
Angelika Grochocka w skoku w dal
Adrian Rantflejsz w biegu na 300m
Aleksandra Korgol i Mateusz Kusowski w rzucie dyskiem.
W środę zawody powiatowe i także liczymy na medale i awans do zawodów wojewódzkich.

"Co wiem o sporcie?"

W Zespole Szkół im.Jana Pawła II w Rudzie odbył się V Gminny Turniej Wiedzy Co wiem o sporcie. Najlepszą wiedzą wykazał się Mateusz Kusowski G.Ruda,przed Katarzyną Wiśniewską G.Wałdowo Szlacheckie, Jakubem Janickim G.Wałdowo i Patrycją Markiewicz G.Ruda.Wymienieni będą reprezentować Gminę Grudziądz na eliminacjach powiatowych broniąc mistrzowskiego tytułu wiedzy sportowej sprzed roku. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło niepokonane jeszcze G.Ruda ( opiekun Sławomir Piłat ) przed G.Wałdowo Szlacheckie ( opiekun Izabela Tkaczyńska ). Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali Janusz Klajborowski - Gminny Organizator SZS i jego zastępca Sławomir Piłat.

Tenis stołowy

W rozegranych w GOK Mały Rudnik zawodach tenisa stołowego o mistrzostwo Gminy Grudziądz dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły. W kategorii szkół podstawowych wicemistrzostwo zdobyli chłopcy w składzie Bartosz Michelus i Kacper Wiśniewski. Oprócz tego, dziewczęta w składzie Maja Wielgus i Zuzanna Jabłońska (obydwie rocznikiem 4 klasy) zajęły V lokatę. W kategorii szkół gimnazjalnych zespół w składzie Jakub Maliszewski i Filip Smeja zajął II miejsce a mistrzostwo naszej gminy kolejny raz zdecydowanie zdobyły gimnazjalistki Ilona Mikołajczak i Aleksandra Korgol.

W rozegranych w GOK Rogóżno powiatowych zawodach drużynowego tenisa stołowego drużyna dziewcząt zajęła ponownie II miejsce. Nasze gimnazjalistki w składzie Ilona Mikołajczak i Aleksandra Korgol w drodze do finału pokonały gospodynie Gim. Rogóżno 3:0. W meczu finałowym ponownie spotkaliśmy się z ubiegłorocznymi mistrzyniami powiatu Gim.Nowe Jankowice. Spotkanie to było bardzo zacięte i emocjonujące i niestety przegraliśmy 2:3. Mistrzostwo było naprawdę blisko...

Powiatowe biegi przełajowe

30.09.15

Na obiektach ośrodka wczasowego w Łasinie odbyły się indywidualne biegi przełajowe. Startowało sześcioro uczniów z naszej szkoły, a troje z nich zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich. Wicemistrzynią powiatu w biegu na 1500 m została Angelika Grochocka - uczennica III klasy gimnazjum.

Agata Karaszewska (III gimnazjum) uzyskała V lokatę, co również dało jej kwalifikację do zawodów wojewódzkich.

W kategorii szkół podstawowych IV miejsce w biegu na 1000 m zajął Kacper Wiśniewski (kl.VI) - awans do zawodów wojewódzkich. Na VI miejscu bieg ukończył 10 letni Wiktor Kurek.

Gratulujemy!

Mistrzostwa Gminy Grudziądz w kolarstwie MTB

21.09.15

W wyścigu kolarskim o puchar Gminy Grudziądz wystartowało z naszej szkoły 10 uczniów. Najlepszą lokatę w klasach czwartych wywalczyła Zuzanna Jabłońska zwyciężając w swojej kategorii wiekowej kwalifikując się do zawodów powiatowych, na których niespodziewanie zajęła I miejsce.

Gratulacje!

Bieg Malinowskiego

19 września na stadionie Olimpii Grudziądz odbył się XXXIV bieg uliczny . Z naszej szkoły wystartowało kilkunastu uczniów. W kategorii szkół podstawowych ( w klasach pierwszych) II miejsce zajął Wiktor Cerski przegrywając pierwszą lokatę na ostatnich metrach. Wiktor biegł na

500 metrów. Cały czas prowadził i dopiero na ostatnich metrach wyprzedził go uczeń z Grudziądza.

W kategorii rocznika 2005/2006 VIII miejsce zajął Wiktor Kurek. Ponadto w begu uczestniczyli:

Amelia Cerska, Wiktoria Górska, Bartłomiej Cerski, Hanna Kusiowska, Maciej Cerski, Aleksandra Kasprowicz, Bartłomiej Wąż, Oliwia Krasnodębska.

Czwartki lekkoatletyczne

W dniu 10.09.2015 r. na stadionie Olimpii Grudziądz odbyły się pierwsze zawody czwartków lekkoatletycznych.

Najlepsze wyniki uzyskali:

• Wiktor Kurek( w klasach czwartych)

II miejsce w skoku w dal z wynikiem 4.08 m

III miejsce na 300 m z wynikiem 54.08 s

• Maja Wielgus (w klasach czwartych)

III miejsce na 300 m  z wynikiem 63,60 s

• Alicja Świerczyńska (w klasach piątych)

III miejsce na 300 m z wynikiem 59,50 s

Szkoła Podstawowa w Rudzie zajmuje X miejsce z 1137 punktami.

W powyższych zawodach wzięło udział 27 uczniów.