Z okazji Dnia Ziemi dzieci ze świetlicy "sprzątały świat"

Dnia 26.04.2017r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przyrządzały wiosenne sałatki owocowe i warzywne. Ze swoich efektów były bardzo zadowolone.

25.04.2017r.

Z okazji Dnia Ziemi dzieci ze świetlicy "sprzątały świat"

21. 12. 2016r. to czas wigilii w świetlicy
Serdecznie dziękuję rodzicom za przyniesione przez dzieci słodycze, owoce i napoje

Dnia 6 grudnia 2016 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy panią florystkę. Dzieci wykonały piękne stroiki świąteczne, którymi mogą przyozdobić swoje domy.

Dnia 28.11. 2016 r. dzieci ze świetlicy piekły pyszne, świąteczne pierniczki. Zdjęcia pokazują jak pracowaliśmy, a przy tym nieźle się bawiliśmy.

więcej zdjęć

Dnia 07.10.16 rozpoczęliśmy nasze comiesięczne spotkania w Bibliotece Publicznej w Małym Rudniku. Odbywają się one pod hasłem "Spotkajmy się w bibliotece". Jak zwykle zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci.

W środę 5 października dzieci w świetlicy przyrządzały sałatki owocowe i warzywne. Wiedzą co dobre i zdrowe.

Dnia 04.10.2016 r. kolejny raz "świetliczaki" odwiedziły przedszkolaków w Małym Rudniku. Dzieci wspólnie się bawiły i integrowały.

Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami szkolnymi i po nich. Staramy się, aby czas spędzony

w świetlicy szkolnej sprzyjał także rozwojowi zainteresowań dzieci. Szczególną uwagę zwraca się na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania

w grupie rówieśniczej.

Dnia 14 czerwca gościliśmy w świetlicy florystkę, p.Dominikę Szczepańską. Poznaliśmy techniki i sposoby układania pięknych bukietów kwiatowych.

wiecej zdjęć tutaj

Z okazji XV Tygodnia Czytania Dzieciom  odbył się świetlicowy konkurs plastyczny. Po zakończeniu były pyszne lody

Z okazji Dnia św. Floriana- Patrona Strażaków, świetliczaki odwiedziły OSP Ruda. Druhowie Marcin Wołoszyn, Damian Wołoszyn i Paweł Jasiński bardzo interesująco i z ogromną pasją opowiadali o pracy strażaków. DZIĘKUJEMY!

W dniu 22 kwietnia dzieci ze świetlicy wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata"

W roku szkolnym 2015/2016 w świetlicy realizowane są nastepujące programy:

• "Owoce, warzywa i soki są na "5"
  • Planeta energii - w krainie prądu elektrycznego"
  • Dzień smakosza
  • Edukacja regionalna

Godziny pracy świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2015/2016

W ramach edukacji regionalnej "świetliczaki" odwiedziły aptekę, sklep, ośrodek zdrowia

19.11.2015

Kolejny Dzień Smakosza - koreczki kanapkowe w wykonaniu uczniów

więcej zdjęć

Dnia 22 października 2015r. "świetliczaki" odwiedziły bibliotekę szkolną z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.

25.09.2015

Wizyta "świetliczaków" w Gminnym Przedszkolu w Małym Rudniku

17.09.2015r.

Dzień Smakosza - jemy zdrowo i kolorowo. "Swietliczaki" tworzą ludziki z warzyw i owoców

Działania świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2014/2015

Z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem "Każde dziecko zasługuje na książkę "Swietliczaki" uczestniczyły w konkursie plastycznym wierszy Jana Brzechwy. Nie zabrakło nagród w postaci pysznych lodów ze śmietaną.

Środowy smakosz" - tym razem piekliśmy smaczne gofry

Wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej  - kolejne spotkanie czytelnicze

Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy dzieci wystawiły inscenizację

"Winnetou - czerwonoskóry dżentelmen"