Rok szkolny 2015/2016


Wycieczka do krainy dinozaurów w Solcu Kujawskim

09.06.2016 wspólnie z klasą I SP byliśmy na wycieczce w krainie dinozaurów w Solcu Kujawskim. Pogoda była nam bardzo przyjazna i mogliśmy zrealizować nasz pobyt w 100% a nawet więcej.....bo wróciliśmy dopiero o godzinie 18.00.
Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały eksponaty dinozaurów i słuchały ciekawych opowieści pana przewodnika, który przybliżył dzieciom życie tych gadów i okres, w którym żyły. Następnie zwiedzaliśmy muzeum, gdzie znajduje się min szkielet dinozaura i rekonstrukcja postaci olbrzymiego mamuta. Po smacznym obiedzie dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, które polegały na malowaniu gipsowych figurek dinozaurów wg własnych pomysłów. uwieńczeniem różnych atrakcji był plac zabaw z
ciekawymi karuzelami, autami, kolejkami, statkiem pirackim, zjeżdżalniami....... Dzieci mogły z nich korzystać zgodnie ze swoimi potrzebami.
Pełni wrażeń, cali i zdrowi powróciliśmy do naszych domów.

Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy wspólnie z klasami I-III SP dzięki przychylności p. dyrektor Małgorzaty Kaszuba na terenie GOK-u. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym korowodem i tańcem przy muzyce, następnie były zabawy, rysowanie kredą, wyścigi na hulajnogach i wiele innych. Ponieważ nie było zbyt upalnie dzieci chętnie brały udział w różnych zabawach i konkursach integrując się ze sobą. Oczywiście troszkę się zmęczyliśmy, więc odpoczywaliśmy przy stolikach wzmacniając się napojami,
słodkimi przekąskami i pizzą. Pokaz umiejętności strażackich przygotowała dla nas OSP Ruda, niestety nagłe wezwanie alarmowe do wypadku drogowego trochę pokrzyżowało te plany. Mogliśmy jednak zaobserwować autentyczny wyjazd strażaków do akcji ratowniczej. Dzieci z naszej grupy otrzymały również małe upominki w postaci baniek mydlanych i książek, które ufundowali rodzice. Wsparcie finansowe na ten dzień otrzymaliśmy również z UG i Rady Rodziców. Bardzo dziękujemy.

więcej zdjęć

10 rocznica nadania imienia naszej szkole

Dnia 17 maja obchodziliśmy uroczystość 10 rocznicy nadania imienia naszej szkole. Wspólnie z całą społecznością szkolna uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. połączonym z przedstawieniem przygotowanym przez klasę IV SP pt. " Gdzie chrzest, tam nadzieja" oraz przemarszem z Pocztem sztandarowym szkoły, uczestniczyliśmy w konkursie "mam talent" oraz kiermaszu misyjnym " Serce dla Afryki.."

W Centrum Edukacji Ekologicznej

16 maja dzieci z oddziału "O" wspólnie z klasą I S.P wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie. Celem naszej wycieczki było poznanie co dzieje się z odpadami, które każdy z nas generuje, co należy robić, aby chronić środowisko naturalne oraz w jaki sposób możemy wykorzystać odpady.
Po Oczyszczalni i Centrum oprowadziła nas Pani Izabella, która w bardzo interesujący dla dzieci sposób wzbogaciła ich wiedzę i zachęciła do segregowania odpadów.
Ponadto dzieci miały okazję wykonać pracę techniczno-plastyczną wykorzystując odpady. Wyszły kolorowe lisy i kotki. dzieci grały również w kręgle, które również wykonane były z z odpadów

[pobierz] 0.1 MB maj-2016-1

W ubiegłym tygodniu dzieci, które po zajęciach lekcyjnych spędzają czas w świetlicy szkolnej wykonywały różnorodne sałatki. Były to sałatki jarzynowe, owocowe i warzywne. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały kolejne czynności, aby potem raczyć się smakiem własnoręcznie przygotowanej sałatki. Teraz już wszyscy przekonali się do sałatek, które są źródłem witamin i minerałów dla naszego organizmu. SMACZNEGO!!!!!

 

Akcja "Wiewiórka"

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami  w naszej szkole lekarze stomatolodzy przeprowadzili profilaktyczne badanie w zakresie higieny jamy ustnej i uzębienia dzieci. Akcja ta jest przeprowadzona przez Fundację Wiewiórki Julii, która od wielu lat działa krzewiąc wśród dzieci zasady dbania o swoje ząbki. Dla niektórych dzieci z Zerówki było to pierwsze spotkanie ze stomatologiem. Wszystkie dzieci były bardzo odważne, przekonały się, że sprawdzenie profilaktyczne zębów nie jest bolesne.
Obiecały również, że będą szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie, a na zachętę otrzymały naklejki i pastę do zębów

Wesołym korowodem z instrumentami witaliśmy pierwszy dzień wiosny.
[pobierz] 0.1 MB kwiecien-2016
[pobierz] 0.1 MB marzec-2016

Wycieczka do OSP RUDA

Dnia 26.02. odbyła się wycieczka edukacyjna do OSP RUDA. Podczas tego spotkania druh Marcin Wołoszyn zapoznał dzieci z zadaniami OSP, działaniami które podejmują w swojej pracy ochotniczej. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały druha i obserwowały wozy bojowe i ich wyposażenie.
Dziękujemy OSP Ruda za takie spotkanie.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w konkursie " Bezpieczne dziecko- bezpieczne przedszkole", w rakach którego podejmujemy wiele różnorodnych działań w zakresie bezpieczeństwa dzieci. Są to działania systematyczne, utrwalające zachowania warunkujące bezpieczeństwo dzieci, ich właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia.
Wczoraj 25.02 2016 r gościliśmy uczennice z III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Pawła II, które prezentowały dzieciom z Oddziału "O" i uczniom z klas I-III S.P zachowania z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci aktywnie w nim uczestniczyły. Starsze koleżanki z LO w sposób bardzo ciekawy przedstawiły zasady udzielania pierwszej pomocy, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia, utrwaliły numery telefonów
alarmowych .
Bardzo dziękujemy za fachowe i atrakcyjne dla dzieci przekazanie tej wiedzy.

więcej zdjęć

Wycieczka do Planetarium w Grudziądzu

Dnia 23 lutego 2016 razem z klasą I SP byliśmy na wycieczce w grudziądzkim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Już sam budynek tego obiektu wywołał u dzieci duże zaciekawienie..... W Planetarium obejrzeliśmy ciekawą prezentację o Układzie Słonecznym, film o Słońcu oraz przenieśliśmy się na rozgwieżdżone niebo, podziwiając planety, gwiazdy i to co one tworzą. Następnie dzieci podziwiały zgromadzone meteoryty oraz przeszliśmy do obserwatorium. Mimo trwającej konserwacji teleskopu dzieci
były bardzo zainteresowane kopułą dachu, która się otwiera i obraca wokół. Nasz wyjazd bardzo zainteresował dzieci, wzbogacił ich wiedzę i doświadczenia.

 

więcej zdjęć tutaj

Z  okazji Walentynek uczestniczyliśmy w spotkaniu przygotowanym przez starszych kolegów z klas II , którzy zaprezentowali się w utworach muzycznych i przedstawieniu teatralnym do literatury Jana Brzechwy. Potem otworzyliśmy pocztę walentynkową, która sprawiła wiele radości.

12 lutego w naszej grupie gościliśmy pana leśniczego Mariana Plata.
Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o pracy leśnika, o obowiązkach które spoczywają na leśniczym- zajmowanie się lasem, drzewostanem, zalesianiem, szkółkami leśnymi . Zwrócił uwagę na ścisłą współpracę z myśliwymi, którzy dbają o zwierzęta w lesie, ich dożywianie w czasie srogich zim, kontrolowanym odstrzałem zwierzyny i ochroną zwierząt.
Pan Marian uwrażliwił dzieci na właściwe zachowania w lesie warunkujące bezpieczeństwo dzieci w tym środowisku naturalnym,właściwy sposób przebywania w lesie, obcowania z roślinami i dzikimi zwierzętami.
Dzieci z uwagą słuchały pana leśniczego i zadawały mu pytania, na które chętnie odpowiadał. DZIĘKUJEMY                   więcej zdjęć tutaj


Witam!

Przesyłam informację na temat aktywności Rodziców dzieci uczęszczających do zerówki.

Takich rodziców nam trzeba!!!!
Rodzice dzieci oddziału "O" bardzo aktywnie włączają się w różne działania na rzecz szkoły a tym samym i dzieci.
Rodzice z dużym zaangażowaniem pomogli w zakupie choinki do klasy, rolet, innych artykułów do zajęć, organizacji spotkania przy choince, uroczystości z okazji dnia Babci i Dziadka. Bardzo wszystkim dziękuję.

Bardzo dziękuję Panu Zbigniewowi Grabowskiemu, który wspólnie z córką Zuzią wykonał karmnik dla ptaków, który wykorzystamy omawiając tematykę "Pomagamy zwierzętom zimą". Popatrzcie na karmnik.... jest naprawdę śliczny...
Przypominam, że w związku z omawianą tematyką, dzieci przynoszą smakołyki dla ptaków.

Katarzyna Jasińska

 

4 lutego 2016 r bawiliśmy się na balu karnawałowym w GOK-u. Dzieci były przygotowane znakomicie, ich stroje były barwne, ciekawe i często zaskakujące.Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyły w organizowanych konkursach, tańczyli w parach, korowodach, własnych aranżacjach.....

więcej zdjęć tutaj

Co działo się w ostanim czasie w zerówce?

1.Zabawa andrzejkowa w GOK -u
2. Wyjazd do teatru w Grudziądzu na przedstawienie pt. " Czerwony Kapturek"
3. Pieczenie pierników na spotykanie wigilijne przy choince dla rodziców i zaproszonych gości
4. Wspólny poczęstunek wigilijny dla dzieci
5.Dzieci z zerówki wystepują dla dzieci z przedszkola w Małym Rudniku oraz kolegów z klas I-III SP z przedstawieniem pt. " Nadchodzą Święta Bożonarodzeniowe"

[pobierz] 0.1 MB luty-2016
[pobierz] 0.1 MB styczen-2016
[pobierz] 0.1 MB grudzien-2015
[pobierz] 0.1 MB listopad
[pobierz] 0.1 MB pazdziernik
[pobierz] 0.1 MB plan-organizacja
[pobierz] 0.1 MB tematyka-wrzesien
[pobierz] 0.1 MB wrzesien-2015

Rady dla rodziców na pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu

 

 

 

Rok szkolny 2014/2015

Dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w igrzyskach Szkół im J.P II dnia 21 maja br, gdzie prezentowały układy taneczne dla zaproszonych gości i społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Spódniczki i muszki w kolorze żółtym dodały dzieciom wdzięku i uroku.

To już ostatnie dni tego roku szkolnego, więc dzieci które obchodzą swoje urodziny w okresie wakacji przeżywają dzień urodzin w gronie kolegów z zerówki. Składamy życzenia, jest tort ze świeczkami, słodkości i prezenty......

Choć w zerówce jest wesoło, dzieci mają kolegów to najważniejsi są i będą rodzice, których gościliśmy w naszych progach 27 maja . Z okazji święta Mam i zbliżającego się w czerwcu dnia Taty dzieci przygotowały własnoręcznie upominki, śpiewały, tańczyły, wygłaszały wiersze.
Jednak najwięcej radości sprawiły wspólne zabawy sportowo-integracyjne w parach dziecko-rodzic.

Na wyjazdy, wycieczki wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością. 17 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę na RANCZO w Grudziądzu, gdzie czekały na dzieci niespodzianki. Dzieci miały możliwość przejścia ścieżką edukacyjną " śladami dinozaurów" , poznać, obserwować zwierzęta "bliższe i dalsze ", oglądać inscenizację pt. " Przygody Lacky Luka" z pokazem jazdy konnej. Dzieci wcieliły się w poszukiwaczy złota i odbyły pełną wrażeń przejażdżkę pociągiem po Dzikim Zachodzie .

[pobierz] 0.1 MB czerwiec-2015
[pobierz] 0.1 MB wazne-informacje-dla-rodzicow
[pobierz] 0.1 MB maj-2015
[pobierz] 0.5 MB kwiecien
[pobierz] 0.1 MB zajecia-z-glosnego-czytania-2015
[pobierz] 0.1 MB marzec-2015
[pobierz] 0.1 MB luty-2015
[pobierz] 0.1 MB styczen-2015
[pobierz] 0.1 MB grudzień
[pobierz] 0.1 MB listopad
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości
[pobierz] 0.1 MB pazdziernik

18 października 2014r. w Dniu Patrona naszej szkoły odbyło się  pasowanie na "zerówkowicza".