Rok szkolny 2017/2018


[pobierz] 0.2 MB Żłobki.jpg

Domowe żłobki w gminie Grudziądz

[pobierz] 0.1 MB x-informacja

Tematyka, którą realizujemy w oddziale przedszkolnym w drugiej połowie września związana jest z bezpieczeństwem dzieci w czasie zabawy i na drodze. Poznajemy zasady pieszego ruchu drogowego, jak zachować się na drodze lub w jej pobliżu aby być bezpiecznym. Wszyscy już wiemy, że gdy jesteśmy widoczni to warunkuje to nasze bezpieczeństwo. Dzięki Panu Robertowi Wójcik jesteśmy wszyscy dobrze widoczni, a przy tym pięknie wyglądamy- jak przystało na grupę przedszkolaków!! Dziękujemy bardzo.

[pobierz] 0.1 MB ramowki-2017-2018

 

 

 

PLAN TYGODNIOWY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

PONIEDZIAŁEK: 8.00-13.15 / religia /
WTOREK: 8.00- 13.15
ŚRODA: 8.00- 13.00 /j. angielski, religia /
CZWARTEK: 8.00-13.15 / j. angielski /
PIĄTEK : 8.00- 13.15

Rok szkolny 2016/2017

 Podziękowanie

 

Bardzo dziękujemy pani Grażynie Kasprzewskiej za pomoc w zgromadzeniu upominków do zabaw na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym.

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w oddziale przedszkolnym dnia 22 czerwca na godzinę 13.00

Katarzyna Jasińska

Międzynarodowy dzień dziecka obchodzony jest na całym świecie. pamiętamy jednak , że nie wszystkie dzieci tak jak te chodzące do naszej szkoły mogą korzystać z prawa do nauki, zabawy. mamy to szczęście, aby dać naszym dzieciom wiele radości, niespodzianek, prezentów, miłości, naszej uwagi......serca....
W szkole obchodziliśmy ten dzień poprzez piknik i zabawy w Gok-u, tańce zumbę, w sali sportowo-widowiskowej, malowanie twarzy, prace plastyczne i inne zabawy. Były również słodkości....

[pobierz] 0.1 MB kwiecien-2017

Wszyscy dobrze wiemy, że korzystanie ze świeżego powietrza służy naszemu zdrowiu. Coraz częściej wychodzimy na spacery. Nasz ostatni spacer pomimo wiatru przyniósł wiele radości, gdyż przekonaliśmy się naocznie że zbliża się wiosna- zobaczyliśmy przebiśniegi, krokusy i bazie. Popatrzcie sami......

Dnia 15 marca dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach czytelniczych organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Małym Rudniku. Spotkanie prowadziła pani Anna Uszyńska współpracująca z wydawnictwem Modo. Pani Anna zaproponowała dzieciom spotkanie z Ciekawskim Georgiem. Przygody zabawnej małpki bardzo spodobały się dzieciom.

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w takim spotkaniu. Zapraszamy do korzystania z biblioteki gminnej i przeniesienia się w zaczarowany świat książki

[pobierz] 0.1 MB Wycieczki
[pobierz] 0.1 MB marzec-2017

Za kilka dni rozpoczynamy ferie zimowe. To wyjątkowy czas na zimowe zabawy, wspólne spotkania na lodowisku, saneczkowych zjazdach z górek i tym podobnych. Pamiętajmy jednak, że te różne sytuacje mogą nieść ze sobą dużo niebezpieczeństw . W oddziale zerówkowym o właściwym zachowaniu podczas ferii zimowych warunkujących bezpieczeństwo dzieci opowiadali przedstawiciele Policji Miejskiej w Grudziądzu. Dziękujemy i obiecujemy o tych zasadach nieustannie przypominać.


Katarzyna Jasińska

W czwartek 19 stycznia dzieci z oddziału "O" gościły wyjątkowych gości- Babcie i Dziadków. Dzieci przedstawiły inscenizację jasełkową, program słowno-muzyczny, tańczyły i obdarowały gości podarkami, które samodzielnie wykonały. Babcie i Dziadkowie ze łzą w oku patrzyli na wnuczęta i słuchali życzeń. Dzięki pomocy rodziców dzieci z oddziału zerówkowego spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze przy ciastku, herbacie i kawie.
Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości- ciasta, poczęstunek. Szczególne podziękowania kieruję do Państwa Kariny i Piotra Kaźmierczak, Bożeny Duda i Moniki Jakielskiej, którzy pomagali przed uroczystością, w czasie jej trwania oraz po jej zakończeniu. Dziękuję.

Wychowawca grupy - K. Jasińska

 

PODZIĘKOWANIE

Bardzo dziękujemy Szymonowi i państwu Ciesielskim za przyniesienie do oddziału przedszkolnego gier i zabawek ze swoich zbiorów domowych. Przyniosły one dzieciom dużo radości i urozmaiciły ich zabawy.
Dziękujemy i zachęcamy wszystkie osoby, które podobnie jak Szymon nie bawią się już zabawkami i chętnie podzielą się nimi z innymi o obdarowanie nimi dzieci z zerówki w naszej szkole.

Katarzyna Jasińska

Dziękuję serdecznie Rodzicom i gościom: pani Annie Palczewskiej kierownik referatu oświaty gminy Grudziądz i panu dyrektorowi Mariuszowi Tomczyk za udział w naszej uroczystości z okazji świąt Bożego Narodzenia. W miłej atmosferze, przy blasku lampek na choince i śpiewaniu kolęd 21 grudnia dzieci zaprezentowały inscenizację jasełkową o Bożym Narodzeniu. Wszyscy mali aktorzy stanęli na wysokości zadania i pięknie wcieliły się w role aniołów, pasterzy, królów, którzy oddali pokłon BożejDziecinie. Wspólnie z Rodzicami i gośćmi przełamaliśmy się opłatkiem i czekaliśmy na Mikołaja, który oczywiście obdarował dzieci prezentami.

Rodzicom bardzo dziękuję za przygotowanie strojów dla dzieci i poczęstunku na tę uroczystość.

Katarzyna Jasińska

20 grudnia wybraliśmy się do GOK-u obejrzeć wystawę szopek bożonarodzeniowych, które wykonały dzieci i młodzież ze szkół naszej gminy. Mogliśmy podziwiać dużą różnorodność technik, materiałów i pracochłonność wykonania szopek. Najbardziej przypadła dzieciom do gustu szopka wykonana z pieczonych kromeczek chleba, w której znajdowały się wełniane postacie.

19 grudnia dzieci z oddziału "O" gościły swoich młodszych kolegów z Przedszkola Gminnego w Mały Rudniku. Dla naszych gości przygotowaliśmy przedstawienie jasełkowe, poczęstunek piernikami świątecznymi, które samodzielnie piekliśmy oraz spotkanie ze świętym Mikołajem. Inscenizacja, wspólne kolędowanie i przybycie Mikołaja w asyście Elfów wywołało na twarzach wszystkich dzieci wiele uśmiechu i radości.

W czwartek 15 grudnia nasza grupa zjawiła się w szkolnej stołówce, gdzie czekała na nas pani Grażyna Kasprzewska z gotowym ciastem do wypieku świątecznych pierników. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do prac kulinarnych: wycinały foremkami pierniki, układały na blaszkach, lukrowały i z fantazją, którą mają dzieci ozdabiały je tym wszystkim co przygotowali im rodzice. Efekt był.....niesamowity zarówno pod względem smakowym jaki wizualnym, a radośc z samodzielnie wypiekanychciasteczek ogromna

wiecej zdjęć

[pobierz] 0.1 MB grudzien-2016
[pobierz] 0.2 MB listopad-2016

W dniu 21 października zakończyliśmy tydzień tematyki " jesienne warzywa": Wykonywaliśmy smaczne kanapki, na których oczywiście były bogate w witaminy warzywa. Dzięki temu zajęciu dzieci czerpały dużo radości z samodzielnie przygotowanego śniadania i przezwyciężały uprzedzenia do niektórych warzyw. Oczywiście kanapki smakowały nam znakomicie.... poczęstowaliśmy nimi również pana dyrektora.

W październiku dzieci z grupy "O" brały udział w Gminnym Konkursie Plastycznym " Owoce jesieni". W dniu 21. X. 2016 r otrzymaliśmy dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w tym konkursie. Dyplom widnieje już na ścianie przy naszej klasie, natomiast nagrodą która jest ciekawą grą planszową będziemy się bawić kiedy tylko zapragniemy.

Dnia 19 października, w Dniu Patrona Szkoły dzieci z oddziału przedszkolnego  miały " pasowanie na zerówkowicza". Zanim jednak pan dyrektor dokonał uroczystego pasowania, czekały na nie zadania do wykonania.
Jak się okazało dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadaniami i wszyscy zaproszeni goście uznali, że dzieci mogą nosić zaszczytne miano "zerówkowicza".

więcej zdjęć


Miesiąc październik dla dzieci z oddziału przedszkolnego jest bardzo aktywny. Odbyło się zebranie połączone z zajęciem, na którym rodzice mieli okazję zobaczyć jak bawią się i uczą ich pociechy. 11 X byliśmy w Teatrze na przedstawieniu pt." Pinokio", które bardzo się dzieciom podobało.
W związku z tematyką dzieci wykonywały różne prace plastyczne i kulinarne. Piekliśmy pizzę. Grupa wzięła udział w konkursie organizowanym przez GOK pt."Owoce Jesieni". Grupa wykonała jedna pracę zbiorową.
Przed nami jeszcze w październiku zabawy z warzywami i spotkanie dzieci i rodziców 25.X. godz. 16.00, na którym przygotujemy się do realizacji programu profilaktycznego "Przyjaciele Zippiego"
Zapraszamy
Katarzyna Jasińska

Dnia 19.10.2016 r odbędzie się uroczystość" pasowania na zerówkowicza". Bardzo proszę aby do tego czasu każde dziecko przyniosło swoje zdjęcie (może być wydrukowane lub ksero).
Na naszą uroczystość serdecznie zapraszamy na godzinę 1000 radę rodziców naszej grupy

[pobierz] 0.1 MB październik
[pobierz] 0.1 MB ważne informacje na nowy rok szkolny 2016/2017

Na zebraniu rodziców dzieci uczęszczających do oddziału ”O” w dniu 8.09.2016 r. została wybrana
Rada Rodziców w składzie:
-przewodnicząca pani G. Kasprzewska,
-zastępca pani A. Nadworna,
-skarbnik pani K. Kaźmierczak,

 

Przedstawicielem do Szkolnej Rady Rodziców została pani B. Duda.

 

Gratulujemy, życzymy dużo sił i wytrwania w podejmowaniu różnych inicjatyw we współpracy ze Szkołą na rzecz dzieci i uczniów.

Na zebraniu ustalono ponadto:
-składkę comiesięczną w wysokości 10 zł,
-składkę na urodzinki 10 zł,
- składkę na wyprawkę plastyczno-techniczną 50 zł. Wpłat prosimy dokonywać do skarbnika.
Przypominamy o wpłatach na PZU w kwocie 30 zł i 10 zł na ksero –wpłaty w sekretariacie.
Dzieci mogą przynosić przybory toaletowe do mycia zębów.
Bardzo dziękujemy za przyniesione chusteczki higieniczne, ręczniki.